neděle 10. července 2016

VÝLET K HASIČŮM DO TŘINCE - neděle 10. července 2016

Dnes jsme jeli do Třince na exkurzi k hasičům do nového Integrovaného záchranného centra .Je to obrovská moderní budova , kde krom hasičů sídlí i policie ČR .
Po ohlášení na vrátnici u policie nás pustili k hasičům  , kde se nás ujal moc ochotný pan hasič ( bohužel nemám paměť na jména ) .Provedl nás celou budovou ( hasičskou částí ) , ukázal nám školící místnosti , tělocvičnu , posilovnu , jídelnu , odpočinkovou místnost , šatny , sprchy , uvítací místnost , kanceláře , dále všelijaké vybavení a i garáž s hasičskými auty .
V jedné z místností měli hasiči vystavené poháry ze závodů a mezi poháry měli i krásný obrázek namalovaný od autistického chlapce - a jak se říká , jako živý :) Prý ten obrázek chlapec maloval z paměti ! Pár obrázků od něj mají hasiči vystavené i na nástěnce na chodbě spolu i s obrázky od jiných malých dětí .
Míša se nechal vyfotit se záchrannou vestou a s přilbou na hlavě , s hasičskou přilbou a i dokonce Míšovi vyjeli s hasičským autem se žebříkem - plošinou , která dosahuje až do výšky 30 metrů .
Všem se exkurze moc líbila a příští rok se koukneme k hasičům zas :)


Žádné komentáře:

Okomentovat